Limited Şirketler

Limited Şirketler

Limited şirketler KKTC sınırları içinde veya yurt dışında iş yapmak isteyenlerin kurabileceği bir şirket türüdür. KKTC de iş yapmak isteyen yabancıların kurabileceği tek şirket türü Limited Şirket dir.

  • KKTC vatandaşları şahıs işletmeleri,kolektif şirketler veya ortaklıklar yapabilirler fakat yabancılar sadece Limited şirket kurabilirler.
  • Limited şirket kurmak için 2 ortağa ihtiyaç vardır. Ortakların Türkiye noterinden onaylı kimlik kartı fotokopileri veya pasaportların asılları ile başvurması şirket kurmamız için yeterlidir.
  • Limited şirket kurulumunda sizin işinize özel bir ana sözleşme ve tüzük yazılması gerekmektedir. Avukatlarımız ile ortaklaşa çalışarak size en uygun ana sözleşme ve tüzüğü sizler için hazırlamaktayız.
  • Limited şirket kuruluşlarında kuruluş sermayesi yabancılar için 100.000 $ karşılığı Türk Lirası’dır. Bu parayı yatırıp şirket kurulunca tekrar çekebilirsiniz.
  • Limited şirket kuruluşlarında Direktör KKTC vatandaşı olmayacaksa yabancı olacaksa o kişinin hesabında durmak üzere sermayenin %10’u kadar para bankada bloke olarak durur. Şahıs KKTC vatandaşı olursa veya şirketi kapatırsa veya direktörlükten vazgeçerse bu parayı tekrar alabilir.
  • KKTC vatandaşlarının kurduğu şirketlerde açılış sermayesi en az 15.000 Türk lirası olabilir, direktörlük parasına ihtiyaç yoktur. Fakat yabancı bir ortak alırsa asgari sermaye tutarı 100.000 $ olmak zorundadır.

Kurulum masrafları hakkında döviz kurlarına göre ve anlaşmalara göre değişiklik gösterdiği için güncel fiyat için bize iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Limited Şirketler İçin Neler Yaparız?

Şirket Kurulumu

Limited Şirket kurulumunu güvenli bir zeminde, sizin için en hızlı ve alternatif çözümleri sunarak kuruyoruz.

Yatırım Takibi

Denge Mali Müşavirlik olarak şirketinizin aylık takibini düzenli olarak yapmaktayız. Yerel şirket işlemleri için bilgi almak ve detaylar için iletişim kısmından Ümit Bey’den destek alabilirsiniz.

İzin ve Rapor Hazırlama

Şirketiniz için gerekli olan izinleri hazırlamaktayız. Tüm detayları rapor olarak sizlere sunuyoruz. İzin ve raporlarınızı işin uzmanlarından almak istiyorsanız mutlaka bizimle görüşmelisiniz.

Yıllık ve Aylık Hesaplamalar

Şirketinizin muhasebe hesaplamalarını aylık ve yıllık olarak yapmaktayız. Bunları sizlere detaylı şekilde sunup, şirketinizin işleyişini ve kararlılığını arttırmaktayız.

Limited Şirket Kurulumu İçin