Denge Mali Müşavirlik – Kıbrıs Şirket

Atom Sok. Kyrenia 4 Apartmanı No:2
(Vergi Dairesi Karşısı) Girne, KKTC
Çalışma Saatlerimiz
P.tesi - Cuma 9.00 - 16.30

Uluslararası İşletme Şirketleri (Offshore)

Neden KKTC?

Türkiye Cumhuriyeti’nin bankacılık sistemi ve bankaları şu anda dünyanın en sağlam bankacılık sistemi ve en güvenilir ve kolay çalışılabilir bankaları arasında bulunmaktadır.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Avrupa, Asya ve Afrika’nın kesiştiği sadece bölgesel değil uluslararası faaliyetler için coğrafi açıdan ideal bir  yerde bulunmaktadır.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin saat avantajı dolayısı ile Uzakdoğu, Avrupa ve Amerika arasındaki işlemleri ayni gün içerisinde tamamlama olanak sağlamaktadır. Ayrıca tüm bankalarda uluslar arası dilleri konuşabilen personel bulunmaktadır. Ofis açmak isterseniz yabancı dil bilen veya türkçe konuşabilen personel bulmanız ve çalıştırmanız çok kolaydır.

Uluslararası Offshore Şirketler

KKTC’DE 2005 yılında Offshore yasasının  yerine, uluslararası işletme şirketleri yasası getirilmiştir. Bu yasaya göre yurtdışında iş yapacak şirketlere KKTC  bir üs olarak kullanılma imkanı verilmiştir ve çok cazip avantajlar sunulmuştur.

 • Uluslararası işletmeler  ve bu işletmelerde çalışan personel Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kambiyo yasalarına tabi değildir ve para transferinde bir kısıtlama yoktur.
 • Uluslararası işletme şirketleri, yurt dışından sağladıkları ve transfer ettikleri para ve karlarını yurtdışına transfer edebilirler.
 • Uluslararası işletmelerin, masraflar ve kanuni yıpranma payları düştükten sonraki net karları indirimli vergi oranlarında (%1) kurumlar vergisi vergilendirilirler.
 • 5000 euro sabit yıllık lisans ücreti vardır.
 • Gelir vergisinden muaftır.
 • Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Avrupa, Asya ve Afrika’nın kesiştiği sadece bölgesel değil uluslararası faaliyetler için ideal bir  yerde bulunmaktadır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin saat avantajı dolayısı ile Uzakdoğu, Avrupa ve Amerika arasındaki işlemleri ayni gün içerisinde tamamlama olanak sağlamaktadır.
 • Uluslararası işletme şirketlerinin yurt dışına yapacağı telif hakkı, faiz ve diğer her türlü ücret ve hizmet bedelleri üzerinden gelir vergisi  ve katma değer vergisi alınmaz.
 • Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde büro açan uluslararası işletmeler (offshore) ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ikamet eden yabancı personel, yerel piyasadan alacakları veya ithal edecekleri büro makineleri ile ev aletleri ve arabaları gümrüksüz alabilirler.
 • Uluslararası işletmelerin (offshore) hakiki hissedarlarının adının emanetçi hissedarlar ile gizli kalması sağlanmaktadır. Ekonomiden sorumlu Bakanlığa, şirket ve şirketin hakiki hissedarları ile ilgili verilen bilgiler  tamamen gizli kalır.
 • Eğer ofis açmak isterse yabancı personele çalışma izni yapılması ve yabancı personelin çalıştırılması mümkündür.
 • KKTC de bankalar oldukça güvenlidir. Bankacılık sistemi en güçlü ülkelerden biri olan Türkiye’nin de 7 adet bankası KKTC’de şubeleri bulunmaktadır. Ayrıca çok sayıda yerel banka mevcuttur.
 • KKTC’de Offshore şirketlerinin kurulum kolay ve vergi avantajları çok yüksektir.
 • Kuzey Kıbrıs’ta uluslararası işletme şirketi (offshore) en fazla uluslararası ticaret, uluslararası finans, bilişim ve yazılım hizmetleri, hizmet sektörleri, aracılık, komisyonculuk vb yapan kuruluşlar daha yüksek menfaat sağlayabilir.
 • Ana fark olarak yurtiçinde ofis açıp destek, çağrı merkezi, yazılım servisi gibi hizmetlerini uluslararası şekilde vermek isteyen şirketler uluslararası şirketleri tercih etmektedirler. Ofis açmayacak şirketler ise Vergi avantajı için Serbest bölge şirketini tercih etmektedirler.

Müşterilerimizin Yorumları

KKTC'de uluslararası Offshore Şirket mi?

Hemen bizimle iletişime geçerek Kıbrıs’ta şirket sahibi olabilirsin.

WhatsApp'ı aç
Merhaba! 👋
💬 Size nasıl yardımcı olabiliriz?