Denge Mali Müşavirlik – Kıbrıs Şirket

Atom Sok. Kyrenia 4 Apartmanı No:2
(Vergi Dairesi Karşısı) Girne, KKTC
Çalışma Saatlerimiz
P.tesi - Cuma 9.00 - 16.30

Yerel Şirketler

Yerel şirketler KKTC sınırları içinde  iş yapmak isteyenlerin kurabileceği bir şirket türüdür. KKTC de iş yapmak isteyen yabancıların kurabileceği tek şirket türü Yerel Limited Şirket dir.

  • KKTC vatandaşları şahıs işletmeleri, kolektif şirketler veya ortaklıklar yapabilirler fakat yabancılar sadece Limited şirket kurabilirler.
  • Limited şirket kurmak için 2 ortağa ihtiyaç vardır. Ortakların Türkiye kimlik kartı fotokopileri veya pasaportların asılları adli sicil ve adres belgesi ile başvurması şirket kurmamız için yeterlidir.
  • Limited şirket kurulumunda sizin işinize özel bir ana sözleşme ve tüzük yazılması gerekmektedir. size en uygun ana sözleşme ve tüzüğü sizler için hazırlamaktayız.
  • Limited şirket kuruluşlarında kuruluş sermayesi yabancılar için 25.000 Euro karşılığı Türk Lirası’dır. Bu parayı yatırıp şirket kurulunca tekrar çekebilirsiniz.
  • Limited şirket kuruluşlarında Direktör KKTC vatandaşı olmayacaksa o kişinin hesabında durmak üzere sermayenin %10’u kadar para bankada bloke olarak durur. Şahıs KKTC vatandaşı olursa veya şirketi kapatırsa veya direktörlükten vazgeçerse bu parayı tekrar alabilir.
  • KKTC vatandaşlarının kurduğu şirketlerde açılış sermayesi en az 15.000 Türk lirası olabilir, direktörlük parasına ihtiyaç yoktur. Fakat yabancı bir ortak alırsa asgari sermaye tutarı 25.000 Euro olmak zorundadır.

Kurulum masrafları hakkında güncel fiyat için bize iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Limited Şirketler İçin Neler Yaparız?

Şirket
Kurulumu
Yatırım
Takibi
Çalışma
İzinleri
İzin ve Rapor
Hazırlama
Yıllık ve Aylık
Hesaplamalar
Vergi
Takibi
Limited Şirket kurulumu için ofisimize bekliyoruz!
WhatsApp'ı aç
Merhaba! 👋
💬 Size nasıl yardımcı olabiliriz?