uluslararasi_sirket

Uluslararası Offshore Şirketler

KKTC’DE 2005 yılında Offshore yasasının  yerine, uluslararası işletme şirketleri yasası getirilmiştir. Bu yasaya göre yurtdışında iş yapacak şirketlere KKTC  bir üs olarak kullanılma imkanı verilmiştir ve çok cazip avantajlar sunulmuştur.

 • Uluslararası işletmeler  ve bu işletmelerde çalışan personel Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kambiyo yasalarına tabi değildir ve para transferinde bir kısıtlama yoktur.
 • Uluslararası işletme şirketleri, yurt dışından sağladıkları ve transfer ettikleri para ve karlarını yurtdışına transfer edebilirler.
 • Uluslararası işletmelerin, masraflar ve kanuni yıpranma payları düştükten sonraki net karları indirimli vergi oranlarında (%1) vergilendirilirler.
 • Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Avrupa, Asya ve Afrika nın kesiştiği sadece bölgesel değil uluslararası faaliyetler için ideal bir  yerde bulunmaktadır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin saat avantajı dolayısı ile Uzakdoğu, Avrupa ve Amerika arasındaki işlemleri ayni gün içerisinde tamamlama olanağı  sağlamaktadır.
 • Uluslararası işletme şirketlerinin yurt dışına yapacağı telif hakkı, faiz ve diğer her türlü ücret ve hizmet bedelleri üzerinden gelir vergisi  ve katma değer vergisi alınmaz.
 • Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde büro açan uluslararası işletmeler (offshore) ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ikamet eden yabancı personel, yerel piyasadan alacakları veya ithal edecekleri büro makineleri ile ev aletleri ve arabaları gümrüksüz alabilirler.
 • Uluslararası işletmelerin (offshore) hakiki hissedarlarının adının emanetçi hissedarlar ile gizli kalması sağlanmaktadır. Ekonomiden sorumlu Bakanlığa, şirket ve şirketin hakiki hissedarları ile ilgili verilen bilgiler  tamamen gizli kalır.
 • Eğer ofis açmak isterse yabancı personele çalışma izni yapılması ve yabancı personelin çalıştırılması mümkündür.
 • KKTC de bankalar oldukça güvenlidir. Bankacılık sistemi en güçlü ülkelerden biri olan Türkiye’nin de 7 adet bankası KKTC’de şubeleri bulunmaktadır.
 • KKTC’de Offshore şirketlerinin kurulum kolay ve vergi avantajları çok yüksektir.
 • Kuzey Kıbrıs’ta uluslararası işletme şirketi (offshore) en fazla uluslararası ticaret, uluslararası finans, internet üzerinden yapılan işler, hizmet sektörleri, aracılık, komisyonculuk ve turizm işlemleri yapan kuruluşlar daha yüksek menfaat sağlayabilir.

Neden KKTC?

Türkiye Cumhuriyeti’nin bankacılık sistemi ve bankaları şu anda dünyanın en sağlam bankacılık sistemi ve en güvenilir bankaları arasında bulunmaktadır.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Avrupa, Asya ve Afrika nın kesiştiği sadece bölgesel değil uluslararası faaliyetler için coğrafi açıdan ideal bir  yerde bulunmaktadır.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin saat avantajı dolayısı ile Uzakdoğu, Avrupa ve Amerika arasındaki işlemleri ayni gün içerisinde tamamlama olanağı  sağlamaktadır. Ayrıca tüm bankalarda uluslar arası dilleri konuşabilen personel bulunmaktadır.

Kurulum Şartları

 • Kurulum için iki hissedar KKTC vatandaşı olmayan ve yurtdışında ikamet eden kişiler olmalıdır. KKTC vatandaşıysa da yurt dışında ikamet ediyorsa yine bir uluslar arası şirket kurabilir.
 • Hissedarlara ait avukat ve bankadan alınmış referans mektupları,özgeçmişleri(CV), birer adet isimlerine kayıtlı fatura(elektrik,su,telefon, banka ekstresi) ve noter onaylı kimlik kartı fotokopisi ile bizlere başvurmanız uluslararası(offshore) şirket kurmamız için yeterlidir.

 KKTC şu anda dünyanın en büyük ve güçlü devletlerinden biri olan ve ekonomisi ve bankacılık sistemi de son yıllarda yaptığı reformlarla çok iyi hale gelen Türkiye Cumhuriyeti’nin garantisi altındadır.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizimle hızlı bir şekilde iletişime geçerek aklınızdaki tüm sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Şirketimizi hızlı kusursuz ve güven verici bir ortamda kurdular, daha sonraki işlemlerimizde de kolay ulaşabilmemiz, sorunlarımıza hızlı çözüm üretmeleri gerçekten şahane.

placeholder
Bora K.
Şirket Yöneticisi